بیانیه ماموریت :

ماموریت ما:

رسیدن به جهانی استوار بر پایه عدالت و صلح با نگاه ویژه به افراد آسیب پذیر به ویژه کودکان
نگرش ما: تقویت مشارکت عمومی در جهت ارتقاء وضعیت اجتماعی و انسانی
ارزشهای حاکم: تقویت صلح ، نوع دوستی و دگر خواهی، فرصتهای برابر در آموزش و بهداشت و برخورداری از حقوق اولیه برای کودکان ، دانایی و اتکا به کار گروهی ، توانمند سازی ، توجه به فرهنگ و اخلاق

حمایت از کودکان و بانوان تنها مانده و نیازمند یاری مهمترین هدف کاری انجمن را تشکیل می دهد. این انجمن مردم نهاد همواره بر خود وظیفه دانسته است تا از حقوق این دو قشر که از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند، حمایت نماید.
انجمن سرلوحه برنامه های خود را در یاری این دو قشر، توانمندسازی آنان و خروج آنها از چرخه نیازمندی قرار داده است. و حمایت خود را تا رسیدن به بیشترین میزان خواست خود مددجو ادامه می دهد.
اعضای داوطلب انجمن را بیشتر دانشجویان ، فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاه ها تشکیل می دهند و در کنار آنان در بخش مردمی انجمن ، مردم نیکوکار بیشتر به عنوان خیر در انجمن فعالیت می کنند.

انجمن خیریه آوای همدلی لاوین با شماره ثبت ۷۸ از وزارت کشور ( فرمانداری مریوان ) بنا به افزایش فقر و آسیب های اجتماعی و خلا اقدامات آموزشی و فرهنگی برای افراد آسیب پذیر به ویژه کودکان و زنان در محدوده استان کردستان – شهرستان مریوان ایجاد شده است تا بتواند در راستای توانمند سازی جامعه هدف اقدامات لازم را انجام دهد.

تلاش انجمن توجه به معضلات اجتماعی و نگاه ریشه ای به آنها، انجام اصلاحات مقطعی در موارد ضروری و تعریف اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در دراز مدت می باشد. و ما می کوشیم که همواره از به روز ترین و موثرترین اقدامات بشردوستانه در جهت مبارزه با فقر استفاده کنیم.

انجمن “لاوین” تعاملات خوبی با سایر سازمان های مشابه در سطح ملی و بین المللی دارد. ما همواره تلاش می کنیم با شرکت در سمینارها و کنفرانس های داخلی و بین المللی ، اجرای دوره های آموزشی ، مشارکت در برنامه های دانشگاهی ، ارتباط با ngo ها و مجلات و روزنامه های معتبر حوزه کاری و … نیروی انسانی و دانش سازمانی خود را توسعه دهیم. ما همواره می کوشیم که به تعهدات و منشور اخلاقی خود پای بند باشیم تا در این راه با افتخار گام برداریم.
خرد – مهربانی – کرامت شعار انجمن است و سرلوحه تمام فعالیت های ما است. ما تلاش می کنیم با پای بندی به اصول اخلاقی – انسانی در راه مبارزه با فقر قدم برداریم و همینطور تلاش میکنیم که ارزش آفرین باشیم، این ارزش آفرینی در ارتباط با کلیه ذی نفعان ما ، کودکان ، زنان ، سایر افراد آسیب دیده ، داوطلبان ، خیرین ، مردم و جامعه معنا پیدا می کند.
انجمن لاوین بر بنیاد مستحکمی از دانش استوار است. ما دانش و اطلاعات مان را عامل برتری و مزیت رفابتی خود در مقابله با سایر نهاد ها می دانیم. سیستم اطلاعاتی به هنگام ، فن آوری های به روز ، واکنش های به موقع به آسیب های اجتماعی ، اجرای دوره های آموزشی ، اجرای طرح های متعدد در مناسبت های مختلف و …. جملگی از نتایج این دانش سازمانی است.

انجمن خیریه لاوین به عنوان یک خیریه هوشمند محسوب میگردد که نحوه ارائه خدمات و تعامل با خیرین و اعضای داوطلب در یک سو و با نیازمندان و افرادی که به نوعی در اجتماع دچار معضل هستند، از سوی دیگر می باشد. این تعامل به صورتی است که هر کس در هر بخشی از فعالیت هایش در انجمن ، می تواند به صورت یک جزء از کل انجمن، نوع فعالیت یا کمک مورد نظر خود و حتی فرد مورد نظر برای کمک خود را انتخاب کند و تا مرحله نهایی ارائه خدمات و ارسال کمک ها روند آن را پیگیری نماید. این تعامل باعث ایجاد اعتماد در میان خیرین می شود. از سوی دیگر اعضای انجمن نیز در طرح ها و برنامه هایی که متناسب با علایق آنها می باشد، شرکت خواهند کرد و در نهایت این ساختار هوشمندانه و حضور خیرین و اعضای جمعیت نه تنها باعث رفع معضلات در خانواده های انجمن می شود، بلکه به شکلی مناسب سبب شناخته شدن معضلات در جامعه خواهد شد.