۱- لاوین چگونه سازمانی است؟ 
لاوین سازمانی است مردم نهاد که با هدف حمایت از کودکان و زنان سرپرست خانوار در سال ۱۳۹۶  تأسیس گردیده است. لاوین سازمانی خیریه، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی است و با اتکا بر جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود.

۲- معنای نام و لوگوی لاوین چیست؟ نام لاوێن برگرفته از نوع فعالیت این انجمن می باشد (لاوێن کلمه ی کوردی و به معنای حمایت کننده. نوازش دهنده و همچنین اسم مصدر لاوان به معنای جوانان میباشد که بیشتر فعالیت های موسسه متکی بر نیروی جوان و دانشجو می باشد) و لوگوی انجمن  با توجه به رسالت عمده و اصلي  انجمن كه همانا حمايت از كودكان و زنان بي بضاعت، با اكتفا بر همياري و همدلي مردمي ، بدست آماده است. بر همين اساس قلب به عنوان سرچشمه احساسات و عواطف انساني در اين نشانه نيز به عنوان سرچشمه همياري به كودكان و زنان بي بضاعت در مركزيت اثر قرار گرفته است، كه با خطوط در هم تنيده كه همانا پيام آور همان همدلي است، نهايتا به برگهايي تبديل شده است كه رسالت اصلي انجمن يعني رسيدن به مرحله رشد و بالندگي اين قشر را مي تواند نمايش دهد. انتخاب رنگ فيروزه اي به عنوان تنها رنگ استفاده شده به دليل بيان قدرتمند اين رنگ در نشان دادن عواطف پاك انساني است، كه همانا حس نوع دوستي و همياري نيازمندان يكي از همان عواطف انساني است.

۳- بودجه لاوین چگونه تأمین می‌گردد؟ 
بودجه لاوین با اتکا به جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی تأمین می‌شود.

۴- تا کنون چند خانواده تحت پوشش لاوین بوده است؟  تا پایان سال ۹۵  ۴۰۰ خانواده تحت پوشش انجمن بوده‌اند.

۵- در حال حاضر چند کودک تحت پوشش لاوین می‌باشد و سن پذیرش کودکان چند سال می‌باشد؟ ؟ 
تا پایان سال ۹۵ بیش از ۲۰۰  کودک تحت پوشش هستند.سن پذیرش کودکان از بدو تولد تا ۱۶ سال می‌باشد . لاوین حمایت خود را تا رسیدن به بیشترین میزان شکوفایی بر اساس خواست خود مددجو ادامه می دهد.

۶- چگونه می‌توان فعالیت داوطلبانه در لاوین داشت؟ 
شما می‌توانید با عضویت در گروه داوطلبان با در اختیار قراردادن زمان و توان‌مندی خود به انجمن خیریه آوای همدلی لاوین کمک کنید. شماره تماس بخش داوطلبان ۰۹۳۹۸۵۱۶۱۹۶ می‌باشد. ابتدا افرادی که مایل به فعالیت داوطلبانه در لاوین هستند به عضو لاوین در می‌آیند تا شناسه به آنها تعلق گیرد و سپس با مراجعه به واحد داوطلبان و پر نمودن فرم داوطلبی، بر اساس نیاز و توانایی‌های افراد از حضورشان در انجمن استفاده می‌گردد.

۷- آیا می توان از نزدیک با کودکان و خانواده‌ها ملاقات نمود؟ 
خیر- چرا که لاوین از ابتدای تأسیس همواره اهمیت ویژه‌ای برای حفظ کرامت انسان‌ها و توجه به شرایط روحی کودکان تحت حمایت و خانواده هایشان قائل بوده است. از این رو نمی‌توان از نزدیک با کودک و خانواده او ملاقات کرد.
لاوین ضمن قدردانی از همه عزیزانی که می‌خواهند دوشادوش اهالی لاوین و خانواده‌ها، کودکان عزیزمان را در سپردن راه سلامتی همراهی کنند، تقاضا دارد که در تحقق اهداف متعالی لاوین که همانا حمایت همه جانبه از کودکان و خانواده‌های آنها همراه با حفظ شأن و منزلت آنها می‌باشد، ما را یاری کنند.

۸- چه نوع روش‌هایی برای کمک به لاوین تعریف شده است؟ 
روش‌های متفاوتی برای ارائه انواع کمک نقدی و غیر نقدی به لاوین تعریف شده‌اند. روش‌هایی همچون: قلک‌های لاوین، عضویت در لاوین، کمک‌های عمومی و نذورات خاص، اهدای کالای مورد نیاز، اهدای تجهیزات مورد نیاز، درمانیاری، خرید بسته‌های هدیه به نفع کودکان ، انجام انواع فعالیت داوطلبانه در لاوین

۹- چرا روش‌های مختلفی برای کمک به لاوین تعریف شده و فرق این روش‌ها در چیست؟ 
علت وجود روش‌های مختلف این است که گروه‌های مختلف مردم با هر بودجه و درآمد و هرگونه توانمندی و مهارتی بتوانند به انجمن کمک نمایند و در نهایت تمامی عواید بخش‌های لاوین صرف خدمات حمایتی و آموزشی جامعه هدف انجمن  می‌شود.

۱۰-چگونه می‌توان لوگوی لاوین را در نشریات و ‌سایت‌‌‌ها درج کرد؟
ضمن سپاس از اینکه مایل‌اید با درج لوگوی لاوین در رسانه خود یاور ما در حمایت از کودکان و زنان سرپرست خانوار ، این رویکرد انسان‌دوستانه شما را ارج می‌نهیم و تقاضا داریم جهت استفاده بهینه از پیشنهاد شما، پیش از استفاده از لوگوی لاوین با شماره ۰۹۳۹۸۵۱۶۱۹۶ روابط عمومی لاوین ، تماس حاصل نمایید.

۱۱- آیا امکان بازدید از لاوین وجود دارد ؟
تمام افرادی‌ که مایل به بازدید از لاوین می‌باشند، می‌توانند با شماره ۰۹۳۹۸۵۱۶۱۹۶ تماس گرفته و با انجام هماهنگی از لاوین بازدید نموده و از نزدیک با فعالیت‌های لاوین آشنا شوند.

۱۲- نحوه انجام تحقیقات و پروژه‌های دانشجویی در موسسه خیریه لاوین چگونه است؟ 
لاوین همواره از به اشتراک گذاشتن دانش تخصصی سازمان خود برای انجام فعالیت‌های علمی و آکادمیک که به نوعی در جهت مبارزه با فقر ، توسعه و ارتقاء سطح زندگی خانواده های تحت پوشش بیانجامد استقبال می‌کند و این امر را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود در جهت ارتقای سطح دانش کشور در حوزهای مربوط به آسیب های اجتماعی از جمله فقر را می‌داند. با توجه به رویکرد تخصصی انجمن خیریه لاوین، پایان‌نامه یا طرح‌های پژوهشی مرتبط با فعالیت‌های تخصصی سازمان با همکاری این انجمن در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر می‌باشد. در صورتی‌که شرایط فوق مهیا باشد از افراد علاقه‌مند تقاضا می‌شود ضمن ارایه کتبی درخواست برای انجام پروژه و تکمیل فرم مربوط، یک نمونه تأیید شده از پروپوزال و معرفی‌نامه از سوی دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی را به روابط عمومی محک ارائه نمایند. محک ظرف مدت شش روز کاری مراتب را بررسی کرده و پاسخ نامه علاقه‌مندان را به اطلاع ایشان خواهد رساند.